На прикладі лялечки Сонечки я покажу один із способів, як вишити очі в’язаній ляльці. Зробити це не складно. Головне озброїтися декількома тоненькими голочками, циганською голкою і муліне потрібних квітів (у разі це чорний, білий і блакитний).

В ідеалі добре мати маркер для тканини. З його допомогою можна нанести контур очей вже на готову голову і вишивати по ньому. Якщо ж маркера немає, доведеться покластися на своє почуття симетричності. Не переживайте, якщо вишиті очі будуть трохи відрізнятися, це додасть більшого реалізму, і в’язана лялечка здаватиметься живішою зі своєю унікальною мімікою.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Зручно заздалегідь зробити малюнок на папері олівцем, так легше уявити, що вийде і де вишивати. Після цього вже перенести малюнок маркером на лялечку, або ж покласти малюнок біля в’язаної голови і, порівнюючи, вже вишивати.

Ще одна порада – вишивайте на незакриту голову. Так зручніше ховати ниточки, а також при необхідності розпускати вишивку, щоб внести коригування. Та й сама вишивка буде рівнішою і точнішою. Але врахуйте, що згодом, коли ви наб’єте голову наповнювачем і закриєте, полотно злегка розтягнеться в сторони, що вплине на обличчя в’язаної ляльки. Щоб такої неприємності не сталося, трохи потягніть полотно руками і візуально визначте, де після набивання будуть очі, ніс, рот, брови. Після цього вже починайте вишивати.

Отже приступимо:

Тієї ж ниткою, що і пов’язане тіло лялечки, позначте носик. Він може бути вертикальний (як у Сонечки), або горизонтальним. Це залежить від вашого образу. Обмотайте місце носика ниткою 1-3 рази, можна більше, якщо хочете виділити ніс.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Як вишити очі в'язаній ляльці

Позначте нижню і верхню повіку в’язаної ляльки. Для цього візьміть тоненьку голочку та звичайну чорну нитку або муліне в одну нитку. Або ж скористайтеся маркером. Згодом ці нитки можна буде легко видалити або залишити, якщо впишуться в образ. Вони потрібні як межа майбутнього ока.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Вишийте чорним муліне (в три нитки) зіниці. Не бійтеся нерівностей, згодом згладите кола.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Вишийте блакитним муліне (в три нитки) райдужку ока. Позначте контур райдужної оболонки, а потім середину.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Білим муліне (в 2 нитки) позначте білки очей і зробіть відблиски на зіницях, щоб оживити погляд.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Чорним муліне (в дві нитки) зробіть вії.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Вишийте брівки та губки.

Як вишити очі в'язаній ляльці

Вибачте, але фото небагато, тому майстер-клас не зовсім повний і для новачків, можливо, малозрозумілий. Постараюся згодом зробити докладніші фотографії процесу, а може й зніму відео майстер-клас з вишивки очей в’язаної ляльки.

Як вишити очі в’язаній ляльці: лялечка Сонечка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.